شنبه, 26 اسفند 1396
شناسه خبر:861
استاندار شریعتی:

در مقابل آنچه برای جامعه خوب و بدون زیان است مقاومت نکنیم

  • انداز قلم
فرهنگی

 

خوزیان نیوز :  استاندار خوزستان گفت: جامعه های هدف و شهرهایی که در معرض آسیب های اجتماعی بیشتری هستند باید برای رفع مشکلات در اولویت قرار گیرند

 

خوزیان نیوز :  استاندار خوزستان گفت: جامعه های هدف و شهرهایی که در معرض آسیب های اجتماعی بیشتری هستند باید برای رفع مشکلات در اولویت قرار گیرند

غلامرضا شریعتی شنبه در ستاد فرهنگی و اجتماعی با موضوع مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی در سرسرای اداری استانداری خوزستان اظهار کرد: توجه به آسیب های اجتماعی به ویژه در شهرهای با آسیب های اجتماعی بیشتر به صورت علمی مناسب است.

وی افزود: کارهای تحقیقاتی خوب و میدانی صورت گرفته و دفتر آسیب های اجتماعی وزارت رفاه نیز فعالیت های مهمی را انجام می دهد.

شریعتی ادامه داد: کارگروه های اجتماعی و فرهنگی باید محتوایی و ماهیتی و نه کلیشه ای فعالیت کنند و گزارشات به صورت علمی مورد توجه قرار گیرد تا نتایج خوب و ملموسی کسب شود.

استاندار خوزستان گفت: آسیب های اجتماعی باید به درستی شناخته، احتمال ها و تهدیدهای آن برآورد شود و برنامه علمی آکادمیک و جامعی برای کسب نتیجه مناسب برنامه ریزی شود.

وی افزود: برخی از مسائل نیز ناگزیر از روند توسعه و یا تغییر نوع نگرش ها و ارزش های جامعه است که باید تا حد امکان عوارض را کاهش دهیم.

شریعتی اضافه کرد: باید برنامه های انعطاف پذیر و پویا داشته باشیم و در مقابل آنچه برای جامعه خوب و بدون زیان است مقاومت نکنیم.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان نیز در این نشست به طلاق به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اداره کل ارشاد اسلامی، قوه قضائیه، بهزیستی، اداره کل امور بانوان و وزارت ورزش و جوانان به عنوان نهادهای همکار باید در این زمینه برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

فرج اله خبیر افزود: برای رسیدگی و کاهش آسیب های اجتماعی تقسیم کار بین دستگاه های متولی صورت گرفته است و باید نتیجه فعالیت کارگروه ها در ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان مطرح شده و برنامه ریزی لازم انجام شود.

وی افزود: حذف مظاهر آسیب های اجتماعی به عهده شهرداری است و باید برنامه خود را به ستاد ارائه دهند.

 

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها