شنبه, 26 اسفند 1396
شناسه خبر:896
معاون عمرانی استانداری خوزستان خبر داد:

حضور 100 اکیپ از سراسر کشور در خوزستان/ ادامه قطع برق در اهواز به علت انفجار ترانس است

  • انداز قلم
فرهنگی

خوزیان نیوز :معاون عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای حل بحران قطعی برق استان در روزهای گذشته گفت: ممکن است که مشکل اخیر قطعی برق دوباره تکرار شود.

فرامند هاشمی زاده  اظهار کرد: بر اساس گزارشهای شرکتهای توزیع برق و برق منطقه ای، تمام اقدامات لازم برای حل مشکل قطعی برق در خوزستان انجام شده است. شب گذشته اهواز، سوسنگرد، دهدز، بستان، حمیدیه و کارون دچار مشکل قطعی برق شدند که صبح امروز تقریبا برق این مناطق وصل ولی ممکن است در حال حاضر برق برخی مناطق اهواز به علت انفجار ترانس قطع باشد.

وی گفت: 100 اکیپ از سراسر کشور با تجهیزات کامل در خوزستان در اختیار شرکت توزیع برق اهواز و شهرستانهای دیگر و 10 اکیپ نیز در اختیار شرکت برق منطقه ای اهواز و سایر شهرستانها قرار گرفته اند. هر اکیپ شامل 4 تا 5 نیرو است. همچنین 14 دیزل ژنراتور به دستور وزیر نیرو در روزهای اخیر در اختیار خوزستان قرار گرفته است.

معاون عمرانی استانداری خوزستان عنوان کرد: با دستور وزیر نیرو محموله ها و گروه های مختلف پیمانکاری و نیروهای وزارت نیرو برای تعویض 30 هزار زنجیره مقره با سیلیکون رابر وارد خوزستان شده است و تا اواسط اردیبهشت ماه سال آینده این عملیات به پایان می رسد.

وی افزود: بر اساس مصوبات سفر روز شنبه وزیر نیرو به خوزستان، مقرر شد که تعداد دستگاههای مقره شور خوزستان با خردیداری 15 دستگاه مقره شور به 20 دستگاه برسد. در حال حاضر به کمک سایر استانها، حدود 26 دستگاه مقره شور در اختیار شرکت برق منطقه ای خوزستان قرار دارد.

هاشمی زاده ادامه داد: از نهم بهمن ماه که در اهواز و برخی شهرستانها شاهد قطعی برق طولانی مدت بوده ایم، دستگاه ها و نهادهای بسیاری از جمله ارتش، سپاه، شرکت نفت و شهرداریها برای شست و شوی تاسیسات برقی به شرکت برق منطقه ای کمک کردند و در این مدت حدود 15 دستگاه و نهاد برای این کار فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه شست و شوی 8500 کیلومتر خطوط  انتقال برق کاری سخت و زمانبر است، گفت: اکنون برق اضطراری تصفیه خانه شماره یک اهواز تامین شده است و تصفیه خانه شماره 2 نیز تا تا آخر هفته آینده به برق اضطراری مجهز می شود، در این صورت هنگام قطعی برق شاهد قطعی آب نخواهیم بود.

معاون عمرانی استانداری خوزستان در خصوص احتمال تکرار قطع برق بیان کرد: نمی توان در رابطه با مسائل فنی برق قاطعانه نظر داد. در حال حاضر بر اساس اظهارات شرکتهای توزیع برق و برق منطقه ای، شبکه برق خوزستان کاملا به پایداری رسیده است، با این حال ممکن است که دوباره این مشکلات تکرار شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها