شنبه, 26 اسفند 1396
شناسه خبر:601

ترکیب کامل و گرایش هیئت‌ رئیسه دائم مجلس دهم

  • انداز قلم
سراسری

خوزیان نیوز :نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) خود، اعضای هیئت‌ رئیسه دائم پارلمان را به‌مدت یک‌ سال انتخاب کردند.

خوزیان نیوز :نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) خود، اعضای هیئت‌ رئیسه دائم پارلمان را به‌مدت یک‌ سال انتخاب کردند.

 

در رأی‌گیریهای انجام‌شده علی لاریجانی با 237 رأی از مجموع 276 رأی مأخوذه به‌عنوان رئیس مجلس دهم انتخاب شد. در این بین مصطفی کواکبیان کاندیدای اصلاح‌طلبان تنها با 11 رأی موفق به تصدی این پست نشد.

براساس این گزارش  مسعود پزشکیان با 158 رأی و علی مطهری با 133 رأی از مجموع 273 رأی به‌عنوان نواب رئیس اول و دوم مجلس دهم انتخاب شدند.

  از میان کاندیداهای دبیری هیئت رئیسه برای اجلاسیه اول مجلس دهم، غلامرضا کاتب با 146 رأی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با 146 رأی، اکبر رنجبرزاده با

140 رأی یوسف‌نژاد با 135 رأی، امیرآبادی با 128 رأی و محمدعلی وکیلی با 124 رأی از مجموع 275 رأی مأخوذه به‌عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند.

 

همچنین نمایندگان، محمد آشوری تازیانی را  با 165 رأی، بهروز نعمتی را  با 154 رأی و محمد قسیم عثمانی را  با 138 رأی از مجموع 275 رأی مأخوذه  به‌عنوان ناظران هیئت رئیسه دائم مجلس انتخاب کردند.

 

 

بر اساس این گزارش، از میان 12 عضو هیئت رئیسه مجلس دهم که امروز با رأی نمایندگان انتخاب شدند، 7 نفر از فراکسیون ولایت هستند و 5 نفر نیز به فراکسیون امید تعلق و گرایش دارند.

جدول گرایش فراکسیونی اعضای هئیت رئیسه دائم مجلس دهم به‌شرح زیر است:

 

ردیف نام و نام خانوادگی سمت گرایش
1 علی لاریجانی رئیس فراکسیون ولایت
2 مسعود پزشکیان نائب‌رئیس اول فراکسیون امید
3 علی مطهری نائب‌رئیس دوم فراکسیون امید
4 غلامرضا کاتب دبیر فراکسیون ولایت
5 امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی دبیر فراکسیون ولایت
6 اکبر رنجبرزاده دبیر فراکسیون ولایت
7 علی‌اصغر یوسف‌نژاد دبیر فراکسیون امید
8 احمد امیرآبادی فراهانی دبیر فراکسیون ولایت
9 محمدعلی وکیلی دبیر فراکسیون امید
10 بهروز نعمتی ناظر فراکسیون ولایت
11 محمد آشوری تازیانی ناظر فراکسیون ولایت
12 محمد قسیم عثمانی ناظر فراکسیون امید

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها